LB Weekly

Historie značky DIOR

Christian Dior, světoznámý a všemi uznávaný návrhář začal svoji kariéru až v pozdějším věku, bylo mu tehdy lehce přes čtyřicet let. Ve světě módy se vzhledem k brzké smrti pohyboval pouhé desetiletí, ale i přesto se do něj dokázal neodmyslitelně vepsat a též do srdcí nejedné z nás. Svou úplně první kolekci uvedl v roce 1947. Nazval ji tehdy „Corolle“, nemohl zvolit příznačnější pojmenování než koruna květiny, její okvětní lístky, tedy její nádherná chlouba. Stejně tak pohlížel na ženy, jako na něžné květiny. Chtěl v poválečném období opět vyzdvihnout jejich přednosti, čisté ženství. Jemně rámoval ramena, ňadra, vyzdvihl úzký pas a sukně ve tvaru koruny květu, která končila téměř těsně nad kotníky, vše jen podtrhla a dodala pomyslnou tečku. Jedná se o takzvaný „New look“ – novou siluetu, která se stala pro značku Dior naprosto ikonickou. Další oblíbenou siluetou této značky se stala silueta „H“, téměř rovný top, často bez rukávů a rovná sukně. Následovala silueta „A“ s velmi širokou skládanou sukní. Sukně se dále začala zužovat a vznikla tak velmi ženská silueta „Y“, tedy úzká sukně zvýrazňující křivky a poukázání na ramena.

Nakupovat Dior

Christian Dior je však známý nejen svým oblečením, ale především dnes již ikonickými kabelkami jako jsou například Lady Dior, Saddle Bag, Gaucho, Miss Dior, či New Lock. Dior se také velmi proslavil svým vyšívaným plátnem „diorissimo“, které použil jak na různé typy svých kabelek, tak na pásky, boty a doplňky. Dnes slaví velký úspěch v nové verzi „oblique“. Úspěchy však značka slaví i v dalších odvětvích, například jejich parfémy jsou oblíbené již od roku 1947.

Nynější uměleckou ředitelkou této značky je Maria Grazia Chiuri, stejně jako Christian Dior vyzdvihuje ženskost, pouze svým vlastním specifickým způsobem. Dior ji vyzdvihoval zvýrazněním vnějších předností, Maria v ženách vyzdvihuje ženskost především vnitřní, její heslo „We should all be feminists“ na obyčejném bílém triku mluví za vše.

Do e-shopu