LB Weekly

Smyslná Itálie podle Dolce & Gabbana

Při vyslovení názvu této značky si všichni představí smyslnou Itálii plnou slunce, barev, sexy žen v šatech z krajky a muže v padnoucích košilích. Přesně takoví dva muži tuto značku založili, dva Italové s neskutečnou vášní pro módu - Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Seznámili se v milánském ateliéru a hned pár let na to představili světu svou úplně první kolekci, pro kterou byly inspirací, jak jinak než italské, herečky Sophie Loren a Anna Magnani. Avšak až představení čtvrté kolekce se stalo milníkem, kdy se dostali výrazněji do povědomí lidí. Devadesátá léta byla pro značku léty naprostého rozkvětu, expandovali do Japonska i Ameriky. Uvedli na trh svou první kolekci parfémů a též poprvé uvedli na trh pánskou kolekci oblečení.

V každé z kolekcí této značky je cítit kouzlo staré Sicílie, které vnáší Domenico, který se právě zde narodil. Například jejich již ikonický klasický pánský oblek s proužky je inspirovaný starými sicilskými mafiány. Ženské šaty jsou vždy plné vášně, s hlubokým výstřihem, zdůrazněným pasem, rozšířením v bocích a jemným zúžením v oblasti kolen – představují tak nejženštější siluetu všech dob.

Nakupovat Dolce & Gabbana

Značka se však nespecializuje jen na oblečení, ale také na celou řadu doplňků od dokonale zpracovaných kabelek po boty, šperky, doplňky do vlasů a v neposlední řadě představila též domácí spotřebiče ve spolupráci se značkou SMEG.

Není pochyb o tom, že značka Dolce & Gabbana patří k velikánům dnešního světa módy, jejich přehlídky jsou plné nejen překrásných modelů, zdobených krajkou, krystaly a různými výšivkami, ale hlavně emocí. Na jaké jiné přehlídce byste mohli vidět usmívající se ženy různého věku ležérně kráčet po mole s dětmi a batolaty v náručí. Inspirace italskou rodinnou tu je více než patrná a každý chce přeci alespoň trochu patřit do #DGFAMILY.

Do e-shopu