LB Weekly

Louis Vuitton

Louis Vuitton je jednou z nejtradičnějších značek zrozených ve Francii. Stejnojmenný muž ji zde založil již v polovině devatenáctého století. Po smrti matky neprožíval moc hezké dětství a tak se již jako čtrnáctiletý rozhodl odejít ze svého rodného města do Paříže, jeho cesta byla dlouhá přes 400 kilometrů a absolvoval ji pěšky. Právě v Paříži si začal plnit své sny, nejdříve působil jako pomocná síla u Romaina Maréchala, který se věnoval výrobě zavazadel pro vyšší společnost. Poté co nabral důležité zkušenosti a poznatky, rozhodl se začít budovat svůj vlastní podnik, přesně roku 1854, kdy došlo ke slavnostnímu otevření butiku Louis Vuitton v ulici Neuve-des-Capucines.

Louis vsadil na praktičnost a styl, jeho zavazadla s plochým víkem se stala opravdovým bestsellerem. Na počátku zhotovoval zavazadla v klasickém šedém plátně, ale vzhledem k tomu, že začaly vznikat napodobeniny jeho kufrů, vytvořil nové plátno s názvem Trianon, které si nechal patentovat. Trianonské plátno bylo zdobeno červenými a béžovými pruhy. Postupem času vyměnil červené pruhy za hnědé a vzniklo nové plátno Rayée. Oblíbené plátno v provedení damier vzniklo až roku 1888 a o osm let později spatřilo světlo světa plátno s klasickým monogramem. Ikonické plátno se vyvíjelo nejen z estetického hlediska, ale především sloužilo k boji proti padělkům.

Louisova zavazadla byla opravdu jedinečná, vypovídá o tom i jejich obliba ze strany císařovny Evženie, manželky Napoleona III., která si jej zvolila svým osobním výrobcem zavazadel. Jak slavný návrhář stárl, snažil se předávat veškeré poznatky svému synovi Georgesi, který se po jeho smrti stal roku 1892 jeho nástupcem. Výše zmíněné plátno s monogramem vzniklo právě pod jeho vedením. Úspěch značky opravdu neuvěřitelně rychle stoupal a tak není divu, že brzy došlo ke slavnostnímu otevření butiku přímo na věhlasné ulici Champs-Elysées v Paříži.

Nakupovat Louis Vuitton

Roku 1901 byla do nabídky uvedena úplně první kabelka Louis Vuitton – The Steamer Bag. Snad nejoblíbenější kabelka této značky byla uvedena skoro o třicet let později a jednalo se samozřejmě o všemi oblíbenou Speedy. Společnosti Louis Vuitton byla předávána z generace na generaci a roku 1936 ji začínal vést již třetí muž v pořadí – Gaston-Louis Vuitton. Každý z mužů značce přinesl něco inovativního a právě Gaston-Louis uvedl malou roztomilou kabelku Papillon, která je stejně jako Speedy oblíbená dodnes.

Dnešní nabídka značky je opravdu velmi široka a nabízí zboží v koženém i tradičním provedení Damier, či Monogram canvas. Nespecializuje se již pouze na zavazadla a kabelky, rozšířila svou nabídku o velmi pestrou škálu doplňků, bižuterie i opravdu luxusních šperků. Není to tak dávno, co jsme mohli obdivovat jejich úplně první kolekci opravdu nádherných parfémů. Značka Louis Vuitton je již téměř dvě stě let zárukou kvality, krásného designu a opravdové řemeslné preciznosti.

Do e-shopu