LB Weekly

Americký sen podle Ralpha LAURENA

Toto jméno velmi úspěšně naplňuje definici amerického snu, který započal roku 1939 dnem narození Ralpha Ruebena Lifshitze. Ralph se narodil do chudé židovské rodiny žijící v Bronxu, otec vydělával na živobytí a matka se v podstatě sama starala o čtyři děti, proto už jako dítě chodil na brigády, aby si přivydělal peníze. Poté co vystudoval prestižní školu City College v New Yorku, začal pracovat v Brooks Brothers, kde prodával rukavice. Tak se poprvé setkal s módním průmyslem.

Přelom v jeho kariéře přichází roku 1967, kdy představuje svou úplně první kolekci kravat. Nechává se inspirovat kouzlem starého Hollywoodu, materiály jsou té nejvyšší kvality a ruční práce vše jen podtrhuje, jeho kravaty si tudíž okamžitě všichni zamilují. Rok poté přichází Ralph se svou první pánskou kolekcí a též otevřením butiku v Bloomingdale’s, je to vůbec poprvé, kdy je butik věnován pouze jedinému návrháři. Dále otevírá svůj úplně první samostatný obchod na věhlasné ulici Rodeo Drive v Beverly Hills.

Roku 1971 představuje dámskou kolekci košil, kde se poprvé objevuje jeho charakteristický znak - hráč póla jedoucí na koni. Kolekce byla lehce kontroverzní, jelikož nebylo obvyklé, aby žena nosila košili s pánskými prvky. Krátce poté přichází Ralph s celou dámskou kolekcí oblečení, samozřejmě opět nesoucí výrazné znaky pánské módy, odůvodňuje to tím, že se ho ženy často ptaly na otázku „Mohl bys tohle udělat i pro mě?“ – prostě jen vyslyšel jejich prosby.

Nakupovat Ralph Lauren

Mezi největší úspěchy této značky patří zajisté klasická polo trička, která se vyrábí v neuvěřitelném množství barev a stylů. Další obrovský úspěch je možnost obléknout herce pro film Great Gatsby z roku 1974. Tím to ale zdaleka nekončí, Ralph navrhuje kolekce nábytku i bytových doplňků a dekorací, také parfémy a v neposlední řadě otevírá vlastní restaurace.

Nejen jeho oblečení, ale také kabelky a doplňky jsou nestárnoucí klasikou. V roce 2005 vznikla ikonická kabelka Ricky Bag jako pocta jeho ženě Ricky Lauren, kterou je kabelka inspirována. Kabelka v sobě nese prvky klasických pánských zavazadel, jemnost kůže zase značí ženský element, všechno harmonicky uspořádané tak aby vznikla kabelka pro ženu s vlastním jedinečným stylem. Ralph Lauren je synonymem pro kvalitní práci a oddanost klasickému řemeslu.

Do e-shopu