LB Weekly

Vznik šperkařského podniku Tiffany & Co.

Příběh jedné z nejúspěšnějších společností zabývající se prodejem luxusních šperků začíná v Connecticutu, kde se narodil Charles Lewis Tiffany. Ten se v mládí rozhodl otevřít v New Yorku malý obchůdek s různými zajímavými doplňky - například do domácnosti, jednalo se o porcelánové zboží, různé dárkové předměty a v neposlední řadě šperky. Tiffany byl ve své době průkopníkem pevně daných cen, u jeho zboží se o cenách nesmlouvalo, vždy mělo svou danou cenu. Zboží této značky se stalo u newyorských obyvatel tak oblíbeným a žádaným, že si mohla dovolit expandovat do Evropy a tak si začali unikátní zboží užívat lidé v Paříži a posléze i v Londýně.

Když byl v roce 1877 nalezen jeden z vůbec nejkrásnějších žlutě zbarvených diamantů, koupil jej samozřejmě Tiffany. Rok poté jej nechal vybrousit jedním z nejlepších gemologů Georgem Frederickem Kunzem, tímto počinem si Tiffany výrazně upevnil svou pozici v oblasti šperkařství. Diamant má 128 karátů, jen pro představu, je velký asi jako vlašský ořech a jeho hodnota je 30 milionů dolarů. Diamantem naposledy uchvátila okolí zpěvačka Lady Gaga, když jej minulý rok vynesla na předávání Zlatých Glóbů. Už před ní se jím však měla čest zdobit okouzlující herečka Audrey Hepburn na reklamních plakátech pro jeden z nejúspěšnějších filmů všech dob – Snídaně u Tiffanyho.

Nakupovat Tiffany

Tiffany se pyšní obrovskou škálou šperků různého provedení, ale také cen, které se pohybují opravdu od pár tisíc korun do téměř necelého milionu. Též se jedná o jednu z mála šperkařských společností, která do svých stříbrných šperků zasazuje diamanty. Kolekce stříbrných šperků patří k cenově nejdostupnějším. Aby však Tiffany uspokojil i milovníky zlatých šperků za relativně dostupné ceny, přišel s novou slitinou kovů. Jedná se o „rubedo“ – směs zlata, stříbra a mědi. Jeho barva je jemně načervenalá, proto také název rubedo, latinsky červeň.

V nabídce společnosti však nalezneme mnohem více než jen šperky, jejich nabídka je velmi bohatá. Nalezneme v ní například hodinky, parfémy, ale také spoustu doplňků – od brýlí, přes klíčenky až po obojky pro domácí mazlíčky. Pokud však budete mít zájem, můžete si stylovými doplňky vyzdobit i vaši domácnost. Oblíbená Tiffany Blue zdobí čajové sety, vázy, ale například i roztomilé květináče.

Kdo by řekl, že se z malého obchůdku s dárkovým zbožím stane celosvětově vyhledávané luxusní klenotnictví s neuvěřitelně krásnými šperky, které nyní sídlí na velmi zvučné adrese Páté Avenue.

Do e-shopu