LB Weekly

VERSACE - provokace módním stylem

Pod názvem této značky si určitě všichni představíme zlatou barvu a výrazné vzory, prostě něco okázalého, něco co budí rozruch a dráždí smysly. Přesně takový byl zakladatel této značky Gianni Versace. Narodil se roku 1946 v italské Kalábrii, kde strávil své dětství a odkud pochází jeho inspirace antickou architekturou a mytologickými symboly. Vždy byl nadšený pro módu a proto své matce, která se živila jako krejčová, pomáhal v jejím butiku. Brzy mu však byl butik malý a proto se v pětadvaceti letech rozhodl přestěhovat do Milána, aby se mohl naplno věnovat svému snu. Brzy navrhoval kolekce pro značky zvučných jmen a stal se velmi oblíbeným. Není tedy divu, že krátce na to s pomocí svého bratra a sestry založil svou vlastní firmu. Stalo se tak roku 1978 při příležitosti představení úplně první samostatné kolekce Versace.

Jeho nesmírná obliba antické symboliky je dosti patrná ve volbě loga značky, jedná se o hlavu Medúzy – mýtické příšery s hlavou ověnčenou hady a uhrančivým pohledem, po kterém každý zkamení. Logo představuje nejen úctu k tradicím, ale také je v něm ukryta myšlenka vytvářet módu, která zaujme na první pohled a už vás pro svou svůdnost a provokaci nepustí.

Nakupovat Versace

Obliba ambiciózního Gianniho strmě stoupala a jeho smyslné modely nosily známé tváře od Elizabeth Hurley a Naomi Cambell po Madonnu nebo princeznu Dianu. Bohužel na vrcholu své kariéry Gianni náhle zemřel, nebo přesněji byl zastřelen. Do čela společnosti okamžitě nastoupila jeho múza a sestra v jedné osobě Donatella. Vzhledem k jejich dlouholeté spolupráci byla ideální volbou a dodnes je ztělesněním podstaty značky. Za jejího působení společnost jen vzkvétá a její popularita stále strmě stoupá. Důkazem toho je otevření Palazzo Versace na australském Gold Coast – Zlatém pobřeží. Jedná se o luxusní hotelový komplex, kde je vše dekorované ve stylu slavné značky, od podlah, přes nábytek až po detaily jako jsou bytové doplňky nebo porcelánový čajový servis.

Versace je značka charakteristická svým neotřelým přístupem k módě. Nebojí se provokovat modely s prvky bondáže, výraznými kovovými detaily, průhlednými materiály, nebo například materiály z PVC. Jejich kabelky jsou též zdobené výraznými detaily, materiály a vzory, velmi oblíbená jsou ucha vytvořená s použitím zlatého řetězu. Samozřejmě je vždy přítomno výrazné logo v podobě hlavy Medúzy. Pokud chcete zaujmout okolí, a nebojíte se provokovat výrazným stylem, je právě pro Vás značka Versace jako stvořená.

Do e-shopu